Przejdź do treści

Inwestorowi zależało na zapewnieniu zapotrzebowania na ogrzewanie oraz możliwość współpracy z istniejącymi elementami instalacji.

W okresie grzewczym absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem stanowią główne źródło ciepła. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło, pompy wspomagane są kotłami gazowymi.

Dobrym pomysłem jest pozostawienie zainstalowanych wcześniej kotłów ze względu to, że pompy ciepła nie muszą wcale zapewniać 100% zapotrzebowania na ciepło.

Wysokie oszczędności są generowane przez 95% dni roku, a kiedy temperatura spada poniżej wartości krytycznej kotły zaczynają wspomagać układ delikatnie obniżając jego sprawność, która i tak pozostaje w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Układy takie stosuje się ze względu na obniżenie czasu zwrotu inwestycji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Dodatkowo, dołączona do zestawu Automatyka Dedykowana Gazuno zapewnia łatwość sterowania całym systemem poprzez komputer zarządcy. Pozwala także na dokładną, bieżącą obserwację określonych parametrów systemu grzewczego i na zadawanie im konkretnych wartości. Umożliwia także całodobową kontrolę nad pracą systemu grzewczego oraz szybką interwencję w przypadku zaistniałych problemów.

Dofinansowanie
Dofinansowanie

ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej

2150,43 m2
2150,43 m2

powierzchnia użytkowa budynkuZastosowane rozwiązania

Dwa zestawy RTA 00-399 HT CM. Każdy z zestawów składa się z 3 absorpcyjnych pomp ciepła zasilanych gazem GAHP-A HT typu powietrze/woda w wersji wysokotemperaturowej.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

Regionalne Centrum Ratunkowe jest obiektem, który gromadzi w jednym miejscu służby Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz Ratownictwa Drogowego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2150,43 m2 , co wiąże się z wysokim zapotrzebowaniem na moc grzewczą.


Opinia naszego klienta

Pompy ciepła pozwoliły uzyskać nam dofinansowanie z funduszy unijnych, dlatego że był to obiekt innowacyjny i chroniący środowisko naturalne. Poza tym bardzo ważną rzeczą dla samorządu jest minimalizacja wydatków, a pompy ciepła umożliwiały nam ograniczenie bieżącego utrzymania tego budynku.


Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies

64%
Mniejsze spalanie gazu

Trojan Technika Grzewcza2

Trojan Technika Grzewcza
czytaj więcej

Sklep LIDL

Zastosowano sprężarkowe pomp ciepła
czytaj więcej
64%
Mniejsze spalanie gazu

Trojan Technika Grzewcza

Trojan Technika Grzewcza
czytaj więcej

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie
czytaj więcej

Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.