Przejdź do treści
Wsparcie
Wsparcie

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie inwestycji, od koncepcji po realizację i eksploatację.

Eksperci
Eksperci

Posiadamy wykwalifikowany zespół specjalistów, inżynierów oraz doradców, którzy pomogą w stworzeniu jak najbardziej efektywnych rozwiązań.

Materiały
Materiały

Na każdym etapie inwestycji nasz zespół zapewnia materiały, wsparcie oraz wiedzę. Dostarczamy najważniejsze informacje związane z projektowaniem, audytem i serwisem naszych urządzeń.

Edukacja

Prowadzimy szkolenia zarówno stacjonarne w siedzibie firmy w PPNT w Gdyni, jak i online w ramach Akademii Profesjonalistów Gazuno.

Analizy
Analizy

Tworzymy indywidualne analizy eksploatacyjne w porównaniu do różnych źródeł ciepła. Nasze prognozy są trafne i mają realne odzwierciedlenie.

Efektywność
Efektywność

Tworzymy efektywne systemy grzewczo-chłodnicze zgodne z wymaganiami prawnymi dopasowane do potrzeb przyszłych użytkowników.


Doradztwo, kompleksowość, profesjonalizm

Dziś Gazuno to ponad 1500 zainstalowanych urządzeń. Nasza największa instalacja pomp ciepła to Palmiarnia przy Zamku Książ o mocy grzewczej 1,6 MW.


Nieprzerwanie od 2013 roku wspieramy naszych klientów na każdym etapie inwestycji. Naszym celem jest stworzenie efektywnie działającego systemu, który spełni oczekiwania przyszłych użytkowników.

Poznaj zespół wybranego działu

Piotr Langowski
Piotr Langowski
dyrektor zarządzający
+48 506 042 930
Jakub Doroszkiewicz
Jakub Doroszkiewicz
dyrektor techniczny
+48 516 063 030
Natalia Domian
Natalia Domian
marketing manager
+48 518 935 853
Maryla Kalisz
Maryla Kalisz
specjalista ds. administracyjno-księgowych
+48 513 167 284
Lena Grabiak
Lena Grabiak
project manager
+48 602 622 853
Michał Juszkowski
manager ds. inwestycji przemysłowych
+48 577 078 417
Region

Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Łódzkie

Damian Homa
Damian Homa
kierownik regionu
+48 505 502 587
Klaudia Klawińska
Klaudia Klawińska
doradca techniczno-handlowy
+48 883 730 619
Region

Mazowieckie, Podlaskie, Lubelskie


Sebastian Kondracki
Sebastian Kondracki
kierownik regionu
+48 505 502 578
Wojciech Pominkiewicz
Wojciech Pominkiewicz
doradca techniczno-handlowy
+48 537 150 408
Region

Opolskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Podkarpackie

Sebastian Genc
Sebastian Genc
kierownik regionu
+48 508 996 303
Patrycja Białek
Patrycja Białek
doradca techniczno-handlowy
+48 883 730 618
Region

Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Dolnośląskie

Dariusz Krąpiec
Dariusz Krąpiec
kierownik regionu
+48 505 502 507
Iwo Byner
Iwo Byner
doradca techniczno-handlowy
+48 505 502 533
Mateusz Aranowski
Mateusz Aranowski
kierownik automatyki
+48 505 502 565
Piotr Góra
młodszy specjalista automatyk
+48 537 150 409

Projekty badawcze Gazuno

Seria bezpłatnych webinarów prowadzona przez specjalistów z branży. Ma ona na celu propagowanie aktualnej wiedzy, która ułatwi codzienną pracę projektantów i audytorów energetycznych.

Zapisz się na Akademię Profesjonalistów Gazuno. Raz w miesiącu będziesz dostawać informację o zbliżającym się spotkaniu i możliwości wcześniejszego zapisu.

HEAT4U

Dzięki naszemu wkładowi w rozwój technologii absorpcyjnych pomp ciepła zostaliśmy zaproszeni do konsorcjum badawczego Heat4U. Jest to jeden z najważniejszych projektów badawczych, finansowanych przez Wspólnotę Europejską w ramach programu mającego na celu wdrożenie absorpcyjnej pompy ciepła zasilanej gazem na potrzeby domów jednorodzinnych. W projekt zaangażowanych jest 14 największych firm europejskich zajmujących się energią, przemysłem oraz badaniami.

Krajowa Izba Transformacji i Ciepłownictwa

Głównym celem Izby są działania na rzecz rozwiązań zmniejszających zużycie paliw kopalnych i energii pierwotnej w szeroko pojętym ciepłownictwie oraz propagowanie inicjatyw gospodarczych dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dzięki licznym konferencjom i spotkaniom na terenie całej Polski eksperci z Gazuno mają realny wpływ na przyspieszenie transformacji energetycznej w naszym kraju.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Jesteśmy uczestnikiem dialogu technicznego NCBiR „Elektrociepłowania przyszłości”.

Poznaj producentów urządzeń Gazuno

ROBUR
Oilon
Enerblue
Innova
ROBUR

Założona w 1956 roku, firma Robur zajmuje się badaniem, rozwijaniem i wytwarzaniem absorpcyjnych urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych zasilanych gazem oraz nagrzewnic gazowych.

W 1991 roku kupiła firmę Servel (należącą do grupy Elektrolux), która od lat 60-tych zajmowała się urządzeniami chłodniczymi opartymi o technologię absorpcyjną. W wyniku przejęcia firmy Servel Robur pozyskał patent, na bazie którego zaczął wytwarzać urządzenia wykorzystujące absorpcyjny układ chłodniczy mający korzenie w opracowaniu Alberta Einsteina i Leo Szilarda.

Dziś Robur to ogólnoświatowa sieć sprzedaży, gdzie sama centrala zatrudnia około 200 pracowników. To projektanci i producenci zrównoważonego ogrzewania wykorzystujące racjonalne ilości energii. Firma zorientowana na dobro ludzi, pracowników, partnerów i klientów.

Ekologia
Ekologia

Niska emisja CO2 oraz pyłów PM2,5 i PM10 sprawia, że urządzenia Robur są ekologiczne i przyjazne środowisku.

Efektywność
Efektywność

Absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem są wstanie osiągnąć sprawność nawet do 174%. Ich wydajność przekłada się na oszczędności przyszłych użytkowników.

Rozwój
Rozwój

Co roku 7% obrotu przeznaczane jest na badania i rozwój. Jest to wpisane w DNA firmy Robur.


Produkty producenta

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła

więcej

Kondensacyjne kotły gazowe

więcej

Wytwornice wody lodowej

więcej
Oilon

Oilon to fińska firma zajmująca się technologiami energetycznymi i środowiskowymi, założona w 1961 roku. Specjalizująca się w technologii przemysłowych pompach ciepła i wytwornic wody lodowej, gruntowych pompach ciepła oraz palnikach i układach spalania paliw płynnych i gazowych.

Ważny element firmy stanowi ochrona środowiska, ze szczególnym naciskiem na badania i rozwój. Główne obszary badań i rozwoju przeprowadzane są w zakresie poprawy efektywności energetycznej, zmniejszenie poziomu emisji oraz opracowywanie nowych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Rozwiązania i systemy Oilon są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia dużych budynków i obiektów.


Produkty producenta

Sprężarkowe pompy ciepła

więcej
Enerblue

Firma ENERBLUE S.R.L. została założona w 2007 roku w wysoce wyspecjalizowanej, zaawansowanej technologicznie części Włoch. Powstała z chęci jak najlepszego wykorzystania wyjątkowego know-how w zakresie ogrzewania i klimatyzacji.

Misją Enerblue jest promowanie odpowiedzialnej polityki energetycznej w celu bardziej zrównoważonej przyszłości. W swojej ofercie oprócz pomp ciepła z tradycyjnymi czynnikami chłodniczymi posiadają produkty wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze jak propan (R290) czy CO2 (R744).

Dzięki ciągłemu rozwojowi, analizie i dbałości o detal, każde urządzenie Enerblue jest projektowane i produkowane, tak aby spełniło oczekiwania przyszłych użytkowników, a przy tym było ekologiczne oraz efektywne.

Efektywność energetyczna
Efektywność energetyczna

Urządzenia Enerblue są projektowane, analizowane i produkowane, aby zaspokoić potrzeby przyszłych użytkowników.

Ekologia
Ekologia

Misją Enerblue jest promowanie i popularyzacja naturalnych czynników chłodniczych o niskim wskaźniku GWP.

Wysoka jakość
Wysoka jakość

Firma Enerblue posiada własne laboratorium testowe, w którym jest sprawdzana wydajność urządzeń.


Produkty producenta

Sprężarkowe pompy ciepła

więcej

Wytwornice wody lodowej

więcej
Innova

Założona w 2004 roku włoska firma Innova zajmuje się rozwojem oraz produkcją nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Od samego początku włoska firma Innova działa z jasnym celem. Rozwój poprzez innowacje, aby osiągnąć najlepsze standardy pod kątem efektywności energetycznej i jakości wykonania. Misja, ta jest od zawsze była rozwijana dzięki połączeniu umiejętności technicznych i kreatywności. Technologii i wzornictwa. Włoskiej pasji i międzynarodowej wizji. Komfort w końcu znalazł swój design.

W ofercie Innova znajdują się urządzenia dla firm oraz osób indywidualnych. Estetyczne i dopracowane w każdym szczególe urządzenia idealnie wpasowują się we wnętrza od loftów po Art deco.

Estetyczne wzornictwo
Estetyczne wzornictwo

Urządzenia Innova zostały zaprojektowane tak, aby doskonale komponować się z każdym wnętrzem i spełniać swoją funkcję.

Wysoka efektywność
Wysoka efektywność

Maksymalna efektywność i niezawodność gwarantowana przez fabrycznie zamontowane komponenty wysokiej jakości.

Komfort
Komfort

Każde urządzenie Innova posiada szeroki wybór sterowania. Możliwość zarządzania za pomocą panelu dotykowego, pilota czy smartfonu.


Produkty producenta

Odzysk ciepła z wody szarej

więcej

Sprężarkowe pompy ciepła

więcej