Przejdź do treści

Zgodnie z misją Spółki realizującej budowę mieszkań w systemie społecznego budownictwa czynszowego mieszkania wraz z miejscami postojowymi przeznaczone są na wynajmem za umiarkowany czynsz.

Z przeprowadzonej charakterystyki energetycznej okazało się, że dotychczas stosowane rozwiązania polegające na wyposażeniu budynku w węzeł cieplny zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej nie spełnia wymagań WT2014.

Z wykonanej przez projektanta analizy wynikało, że najbardziej trafnym rozwiązaniem było zastosowanie pomp ciepła. Zgodnie z misją spółki przy doborze pomp, inwestor kierował się głównie prognozą kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych.

Wybór padł na absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem, gdyż chciano uniknąć wykonania kosztownych sond gruntowych. Uznano, że koszt zużytego gazu do produkcji energii będzie niższy niż koszt energii elektrycznej w przypadku pomp sprężarkowych.

Urządzenia grzewcze Robur produkują medium grzewcze na cele centralnego ogrzewania dla obiegu grzejnikowego i wentylacji oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem są głównym źródłem ciepła dla budynku oraz realizują wstępny podgrzew c.w.u. Kotły kondensacyjne stanowią źródło szczytowe dla instalacji c.o. i załączają się wyłącznie w okresie najniższych temperatur zewnętrznych, podbijają parametr c.w.u., a także realizują przegrzew sanitarny. Instalacja jest w pełni zautomatyzowana i bezobsługowa.

WT2014
WT2014

spełnienie wymagań warunków technicznych

50
50

lokali mieszkalnych

2223,7 m2
2223,7 m2

łączna powierzchnia budynkuZastosowane rozwiązania

Jeden zestawy RTAY 00-639/4 HT S1 CW składające się z 3 absorpcyjnych pomp ciepła zasilanych gazem GAHP-A HT S1 typu powietrze/woda w wersji wyciszonej oraz 2 zewnętrznych kotłów gazowych AY.

Sterowanie instalacją odbywa się za pomocą regulatora RB200 i sumatora, elementów Automatyki Gazuno.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację

Absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem to rozwiązanie, które jest szczególnie przydatne gdy nie można spełnić wymagania EP.


Opinia naszego klienta

Koszty ogrzewania są znacznie niższe w porównaniu do analogicznych budynków zasilanych w inny sposób. Natomiast koszt podgrzania wody wychodzi mniej więcej w taki sam sposób, a nawet trochę niżej.


Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies

64%
Mniejsze spalanie gazu

Trojan Technika Grzewcza2

Trojan Technika Grzewcza
czytaj więcej

Sklep LIDL

Zastosowano sprężarkowe pomp ciepła
czytaj więcej
64%
Mniejsze spalanie gazu

Trojan Technika Grzewcza

Trojan Technika Grzewcza
czytaj więcej

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie
czytaj więcej

Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.