Przejdź do treści

Kiedy rozważamy zainstalowanie kotła gazowego w pierwszej kolejności szukamy miejsca na kotłownię, analizujemy możliwość wyprowadzenia spalin z budynku, czy najzwyczajniej w świecie zastanawiamy się, czy chcemy wprowadzać do niego gaz.

Dotychczasowe rozwiązania nie przewidywały montażu zewnętrznego kotła, przy którym powyższe zagadnienia nie zaprzątałyby nam głowy. Taką możliwość daje seria zewnętrznych kondensacyjnych kotłów gazowych Caldaria Condensing +.

Nie masz miejsca na kotłownie?

W sytuacji, w której nie możemy zamontować kotła gazowego wewnątrz budynku, do tej pory istniało rozwiązanie w postaci kotłowni kontenerowej, czyli przygotowanej do uruchomienia instalacji w zabudowie kontenerowej. Mobilność konstrukcji powoduje to, że można ją przetransportować w dowolne miejsce i podłączyć do istniejącej instalacji w budynku.

Takie rozwiązanie zdecydowanie najczęściej stosuje się jednak jako opcję awaryjną, np. w trakcie modernizacji instalacji grzewczych w obiekcie, dzięki czemu zachowana jest ciągłość produkcji ciepła. Biorąc pod uwagę koszty wynajmu lub budowy takiej kotłowni wydaje się, że nie jest najlepszym pomysłem rozpatrywać tego rozwiązania w długoterminowej perspektywie.

Budowa i technologia zewnętrznych kotłów Caldaria

Kotły gazowe Caldaria Condensing + dostępne są w trzech wersjach mocowych: 35 kW, 50 kW oraz 100 kW. Istnieje możliwość łączenia ich w kaskady do 0,8 MW, a każda z wersji posiada szeroki zakres modulacji.

Obudowa kotłów została wykonana z blachy oraz tworzywa ABS, a od wewnętrznej strony wyłożona jest specjalną wykładziną, która zapewnia izolację termiczną.


W urządzeniach instalowany jest również zestaw zimowy, tzw. winter kit, czyli zestaw grzałek, dzięki którym urządzenia uruchamiają się przy niskich temperaturach zewnętrznych po dłuższych przestojach pracy.

Dla wszystkich gazowych urządzeń zewnętrznych newralgicznym elementem jest armatura gazowa, która może pracować maksymalnie do temperatury o wartości -15 °C. Właśnie dlatego stosowane są grzałki (ok. 50 W), które przed uruchomieniem palnika najpierw rozgrzewają otoczenie armatury gazowej, a dopiero po rozgrzaniu następuje rozruch urządzenia. W trakcie normalnej pracy kocioł utrzymuje temperaturę dzięki zyskom ciepła z procesu spalania. Powyższe rozwiązania gwarantują ciągłą pracę kotła nawet do temperatury -25 °C.

Możliwe zastosowanie zewnętrznych kotłów gazowych Caldaria Condensing +

Caldaria Condensing+ znajdzie zastosowanie zarówno w obiektach modernizowanych, jak i nowym budownictwie.


Zalety zewnętrznych kotłów gazowych Caldaria Condensing +

Zewnętrzny montaż spowoduje brak konieczności spełnienia wymagań dla kotłowni, dzięki czemu koszty inwestycyjne będą mniejsze. Kocioł może zostać zamontowany np. na ścianie budynku z zachowaniem minimalnych odległości serwisowych oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi instalacji gazowych, oraz kominowych. Jeżeli chodzi o instalację grzewczą – zalecamy wykorzystanie układu glikol/woda z wymiennikiem ciepła, w celu zabezpieczenia instalacji przed zamarzaniem. Kocioł oczywiście posiada wbudowaną funkcję antyzamrożeniową. Maksymalna temperatura zasilania z kotłów Caldaria to 85 °C, więc mogą zostać również wykorzystane do produkcji c.w.u. w priorytecie przy zastosowaniu zaworów trójdrogowych.Gazuno_Caldaria_55
Nie masz miejsca na kotłownię? Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Razem z Dariuszem Krąpcem odpowiadamy za województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie. Potrzebujesz wsparcia technicznego lub handlowego? Z chęcią podzielimy się z Tobą swoją wiedzą.


Kategorie wpisów

BEZPŁATNE WEBINARY

Prawo zamówień publicznych, WT2021, Audyty

Zapisz się na Akademię Profesjonalistów Gazuno. Raz w miesiącu będziesz dostawać informację o zbliżającym się spotkaniu i możliwości wcześniejszego zapisu.

Dołacz do uczestników akademii