Przejdź do treści

Decydując się na zakup mieszkania w pierwszej kolejności skupiamy się na podstawowych elementach jego wyposażenia, kuchni, łazience czy sypialni. Mało kto na etapie remontu czy budowy rozważa rozszerzenie instalacji o klimatyzację.

Coraz wyższe temperatury i przedłużające się upały sprawiają, że właściciele mieszkań rozważają montaż klimatyzacji.

Jednym z rozwiązań są urządzenia do klimatyzacji typu SPLIT, posiadające jednostkę wewnętrzną i zewnętrzna. Jednak ze względu na konieczność poprowadzenia instalacji chłodniczej i elektrycznej między dwoma jednostkami może być ona dość problematyczna. Co więcej, niezbędne jest zamontowania jednostki zewnętrznej, które może wiązać się dodatkowymi utrudnieniami (aspekty prawne, dostępność miejsca itp.).

Alternatywę stanowi klimatyzacja monoblok. Nie mówimy tutaj o klimatyzatorach przenośnych, których ciepło odprowadzane jest za pomocą rury umieszczonej w oknie, a o klimatyzatorach typu 2.0 marki Innova Polska.

Klimatyzacja monoblok co to jest?

Klimatyzacja monoblok to urządzenie posiadające, aż 2 funkcje: chłodzenia i grzania. Urządzenie instalowane jest wewnątrz pomieszczenia, których kanały wykonywane są w przegrodzie zewnętrznej budynku.

Klimatyzator 2.0 Innova Polska wyróżnia się estetycznym wyglądem, idealnie gładką powierzchnią, metalową obudową oraz cichą pracą.

Klimatyzację monoblok można zastosować w nowych jak i istniejących budynkach, domach jedno i wielorodzinnych, hotelach, restauracjach, biurach, obiektach zabytkowych lub domkach letniskowych.

Jak działa klimatyzator monoblok Innova Polska?

Klimatyzator 2.0 pobiera i odprowadza powietrze do chłodzenia skraplacza za pośrednictwem dwóch otworów wykonanych w przegrodzie zewnętrznej. Cały układ chłodniczy jest hermetycznie zamknięty i zabudowany wewnątrz jednostki znajdującej się w pomieszczeniu.

Klapy przepustnicy otwierają się podczas pracy urządzenia, a zamykają po jego wyłączeniu, tworząc barierę dla zanieczyszczeń, hałasu i owadów. Same otwory są też mniej widoczne.

Montaż klimatyzatora 2.0

Urządzenie montowane jest na ścianie zewnętrznej budynku, wewnątrz pomieszczenia. W ścianie zewnętrznej wykonywane są otwory o średnicy 160 mm, w których montowane są przepustnice zewnętrzne, kanały ochronne i kołnierze wewnętrzne. Urządzenie montowane jest na wsporniku, który znajduje się w zestawie.

Klimatyzator 2.0 występuje w dwóch wersjach: poziomej (możliwy montaż ścienny, przypodłogowy i przysufitowy) oraz pionowej (montaż podłogowy). Obie wersje Klimatyzatora 2.0, pozioma i pionowa, łączą w sobie funkcjonalność i stylistykę.

Zobacz, jak prosty jest montaż Klimatyzatora 2.0 bez jednostki zewnętrznej!


Zalety Klimatyzatora 2.0

    • Brak jednostki zewnętrznej – urządzenie monoblok montowane jest w budynku;

    • Unikatowy design – minimalna głębokość, elegancki kolor, idealnie gładka powierzchnia, metalowa obudowa;

  • Technologia DC Inverter – niskie zużycie energii oraz stabilność działania urządzenia dzięki zastosowaniu technologii DC Inverter, która polega na regulacji wydajności sprężarki;

  • Szeroki wybór sterowania – możliwość zarządzania urządzeniem 2.0 poprzez wbudowany panel dotykowy, zdalny panel dotykowy, pilota na podczerwień oraz z poziomu smartfona lub tabletu;

  • Łatwy montaż – prosty, szybki montaż jednostki monoblok, niewymagający uprawnień F-gazowych oraz specjalistycznego sprzętu;

  • Praca rewersyjna – urządzenie ma możliwość pracy w trybie chłodzenia lub grzania;

  • Cicha praca – urządzenie pracuje wyjątkowo cicho.

Klimatyzator 2.0 – alternatywa dla jednostek SPLIT

Rozwiązanie to jest polecane w budynkach, w których montaż jednostki SPLIT nie jest możliwy lub utrudniony np. ze względów prawnych (wspólnota mieszkaniowa nie wyraża zgody na instalację jednostki zewnętrznej na elewacji, obiekt wpisany jest do rejestru zabytków) lub po prostu montaż jednostki zewnętrznej wiąże się wysokimi kosztami (konieczność zamówienia dźwigu lub podnośnika).

Klimatyzator 2.0 może stanowić alternatywę w momencie gdy zależy nam na zachowaniu estetyki budynku.

Brak jednostki zewnętrznej klimatyzatora 2.0 powoduje, że nie występuje prawdopodobieństwo kradzieży lub zniszczenia przez osoby trzecie jak w przypadku klimatyzacji typu SPLIT.

Szybka Akcja Klimatyzacja 2.0

Nie masz możliwości montażu jednostki SPLIT? Upał powoduje dyskomfort?

Trwa Szybka Akcja Klimatyzacja 2.0! Klimatyzatora 2.0 w promocyjnej cenie, w którą wchodzi dostawa, montaż i 2-letnia gwarancja.

Nie czekaj, aż upały Ciebie zaskoczą, skontaktuj się z nami i ciesz się latem!

Razem z Natalią Domian tworzymy marketing w Gazuno. Z wykształcenia jestem inżynierem środowiska, ale to marketing jest moją największą pasją. Jeżeli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, odezwij się do nas – z chęcią pomożemy!


Kategorie wpisów

BEZPŁATNE WEBINARY

Prawo zamówień publicznych, WT2021, Audyty

Zapisz się na Akademię Profesjonalistów Gazuno. Raz w miesiącu będziesz dostawać informację o zbliżającym się spotkaniu i możliwości wcześniejszego zapisu.

Dołacz do uczestników akademii