Przejdź do treści

Przez ostatnich kilka lat obserwujemy w Polsce zmiany klimatyczne. Zimą zamiast białego puchu wita nas szary, deszczowy krajobraz, natomiast latem padają kolejne rekordy temperatur.

Eksperci alarmują, że taka tendencja utrzyma się w najbliższych latach i klimat nadal będzie się ocieplał. Polacy coraz częściej decydują się na montaż klimatyzacji w swoich domach oraz mieszkaniach. Dzieje się tak nie tylko ze względu na zwiększenie komfortu, ale również dlatego, że przebywanie w nieklimatyzowanym pomieszczeniu w trakcie upałów staje się nie do zniesienia.

Urządzenia typu SPLIT

Standardowe rozwiązania do klimatyzacji

Najpopularniejszym rozwiązaniem na polskim rynku jest zdecydowanie klimatyzacja typu SPLIT. Zasada działania jest dość prosta. Płynny lub pozostający na granicy płynności czynnik chłodzący przepływa rurami z jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej.

W parowniku pod wpływem ciepła pobieranego z otoczenia czynnik chłodzący przechodzi w gaz i w ten sposób ochładza powierzchnię wymiennika. Powietrze, które przechodzi przez jednostkę wewnętrzną, oddaje ciepło i schłodzone, nawiewane jest przez klimatyzator do pomieszczenia.

Widok jednostki zewnętrznej z wentylatorem na balkonach mieszkań lub na ścianach budynków nikogo już specjalnie nie dziwi, nawet jeżeli nie wpisuje się w ich architekturę. Oczywiście na taki montaż trzeba uzyskać pozwolenie od administratora budynku.

Jednak względy estetyczne w przypadku braku możliwości montażu na dachu zawsze będą kwestią sporną. Dodatkowo przez wykorzystanie syntetycznych czynników chłodniczych, taką instalację może wykonać jedynie wyspecjalizowana firma monterska posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Koszt montażu jednostki typu SPLIT to minimum 1000-2000 zł, a w przypadku bardziej wymagającej instalacji lub większej odległości między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną, może wynieść jeszcze więcej. Wpływ na cenę może również mieć okres, w jakim decydujemy się na wykonanie takiej instalacji. W szczycie sezonu, kiedy firmy otrzymują dużo zleceń, oprócz większych kosztów, musimy liczyć się również z tym, że termin wykonania nie zawsze będzie dla nas satysfakcjonujący.

Klimatyzacja monoblok bez jednostki zewnętrznej

Komfort, wygoda, cicha praca

Alternatywą do klimatyzacji typu SPLIT jest klimatyzator monoblokowy 2.0 bez jednostki zewnętrznej. Urządzenie pobiera i odprowadza powietrze do chłodzenia skraplacza za pośrednictwem dwóch otworów wykonanych w przegrodzie zewnętrznej.

Cały układ chłodniczy jest hermetycznie zamknięty i zabudowany wewnątrz jednostki znajdującej się w pomieszczeniu. Montaż klimatyzatora powinien odbywać się na wsporniku znajdującym się na ścianie zewnętrznej budynku. W niej wykonywane są otwory o średnicy 162 mm, w których montowane są przepustnice zewnętrzne, kanały ochronne i kołnierze wewnętrzne.

Urządzenie wykorzystuje technologię DC Inverter dzięki czemu zoptymalizowano jego wydajność przy możliwie najniższym poborze mocy i poziomie hałasu. Sterować urządzeniem możemy zarówno z poziomu aplikacji w urządzeniu mobilnym, za pomocą pilota dostarczanego w zestawie, jak i panelu dotykowego.

Klimatyzator 2.0 ma funkcję chłodzenia oraz grzania i jest dostępny w wersji poziomej, oraz pionowej. Unikatowy design sprawia, że urządzenie świetnie komponuje się w istniejące pomieszczenia i wyróżnia się na tle innych klimatyzatorów.

Przez hermetycznie zamknięty układ chłodniczy montażem może zajmować się w zasadzie każda firma wykonawcza posiadająca wiertnicę, bez dodatkowych uprawnień, np. kotlarska. Prostotę montażu obrazuje poniższy film:

Potrzebujesz klimatyzacji w swoim domu, ale nie masz miejsca na jednostkę zewnętrzną? Firmy monterskie nie oferują zadowalających terminów?

Skontaktuj się z nami!

W czerwcu ruszyła Szybka Akcja Klimatyzacja, w której istnieje możliwość zakupu klimatyzatora 2.0 w promocyjnej cenie wraz z montażem oraz 2-letnią gwarancją. Na stronie internetowej akcji wystarczy wybrać odpowiednią powierzchnię pomieszczenia, w którym chcemy zamontować urządzenie, zarezerwować termin oraz wypełnić krótki formularz.

Liczba klimatyzatorów jest ograniczona, skorzystaj z promocji już dziś!

Razem z Dariuszem Krąpcem odpowiadamy za województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie. Potrzebujesz wsparcia technicznego lub handlowego? Z chęcią podzielimy się z Tobą swoją wiedzą.


Kategorie wpisów

BEZPŁATNE WEBINARY

Prawo zamówień publicznych, WT2021, Audyty

Zapisz się na Akademię Profesjonalistów Gazuno. Raz w miesiącu będziesz dostawać informację o zbliżającym się spotkaniu i możliwości wcześniejszego zapisu.

Dołacz do uczestników akademii